Autor
Kategorie:
Praxe

Čtyři kontejnery Šaolinu

Nový pětidílný seriál na podporu třídění odpadů, dostupný na webových stránkách www.samosebou.cz, přistoupil k propagaci odpadového hospodářství zcela neotřele.

„Připravili jsme pět krátkých filmů,“ vysvětluje mluvčí projektu Šárka Nováková. „V každém z nich se neotřelou formou vyvrací nějaký mýtus, který se kolem tématu třídění a recyklace odpadů nejčastěji vyskytuje.“

První žánrová epizoda, western s názvem Jeden statečný, vyvrací mýtus, že nikdo netřídí. V gangsterce Třídilové si zase hrdina myslí, že se vytříděné odpady sesypou na jednu hromadu, a málem na to doplatí. Ve třetí epizodě s názvem Čtyři kontejnery Šaolinu si hlavní hrdina zabojuje s mýtem, že na třídění odpadů v domácnostech je potřeba hodně místa. Jak říká mistr Šaolinu, je třeba si nejdříve utřídit myšlenky a pak je možné všechno, tedy i zařídit si třídění odpadů. Pro vše lze najít místo a kdo říká, že nemá pro tříděný odpad v bytě žádný prostor, ten se jen vymlouvá.


Na vtipných a filmově přesných parodiích se podíleli i známí herci, jako je Ota Ornest nebo Robert Nebřenský. „Těmito krátkými filmy chceme poděkovat všem lidem, kteří třídí odpady, a chceme je povzbudit, aby v třídění pokračovali a nepodlehli nepravdivým mýtům. Ujišťujeme je, že to co dělají, je správné a potřebné,“ vysvětlila mluvčí projektu Šárka Nováková.

Kampaň úspěšně navázala na věhlasné televizní spoty EKO-KOMU na podporu třídění odpadů a zároveň udělala další krok k facebooku a twitteru. Všechny epizody naleznete na http://www. samosebou.cz

Záběry z natáčení krátkého filmu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *