ČIŽP udělila firmě z Novojičínska pokutu milion korun

Společnost Amaze Agency, která v Sedlnici na Novojičínsku provozuje zařízení na sběr a výkup odpadů včetně nebezpečných odpadů, dostala od ostravské pobočky České inspekce životního prostředí (ČIŽP) Ostrava pokutu milion korun. Firma podle inspekce porušila opakovaně zákon o odpadech a také s nebezpečnými odpady nakládala v rozporu s platnými předpisy, řekla mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová.

Několik pochybení odhalila kontrola provedená v areálu firmy loni na podzim. Splečnost podle ČIŽP v letech 2017 až 2019 nevedla provozní deníky. V roce 2019 také nevedla průběžnou evidenci o odpadech a způsobech nakládání s nimi.

Zařízení ke sběru a výkupu ostatních a nebezpečných odpadů nebylo navíc řádně označeno. Sklad přijatých odpadů, rozpouštědel, kde byly umístěny kontejnery, dvousetlitrové sudy a soudky s odpady, nebyl podle ČIŽP vybaven identifikačními listy nebezpečného odpadu. "Listy poskytují nezbytné údaje o vlastnostech nebezpečných odpadů, bezpečnostních opatřeních při manipulaci, skladování, ale i při nehodách, haváriích a požárech. Jejich absence představuje potenciální ohrožení životního prostředí i ohrožení zdraví lidí," řekl ředitel ostravského inspektorátu Karel Kozubek.*

(red)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down