Čistější turistické trasy

Na území CHKO Český les byl zaveden systém separace. V jiných národních parcích a chráněných krajinných oblastech takový systém více méně neexistuje. Turista či návštěvník je tak odkázán na využívání sběrných nádob v místech, která jsou v intravilánu nejbližší obce. Důvod tohoto stavu je...

Na území CHKO Český les byl zaveden systém separace. V jiných národních parcích a chráněných krajinných oblastech takový systém více méně neexistuje. Turista či návštěvník je tak odkázán na využívání sběrných nádob v místech, která jsou v intravilánu nejbližší obce. Důvod tohoto stavu je jednoduchý: nejsou prostředky, a ani kompetence a odpovědnost za provoz sběrných nádob mimo území jednotlivých obcí.

Na parkovištích v Caparticích a sousední Lískové najde turista kompletní stání sběrových nádob v unikátních domcích z přírodního materiálu. Součástí je i sezení sloužící k odpočinku a informační tabule se základními pravidly třídění. Vzhledem k těsnému sousedství státní hranice jsou texty i v jazyce německém, kde je systém třídění odlišný.

Realizátorům (Plzeňský kraj a EKO-KOM, a. s.) se podařilo získat souhlas správy CHKO a hlavně zajistit provoz těchto nádob. Provoz nádob budou financovat obce, na jejichž území se nádoby instalovaly ve spolupráci se svozovými společnostmi. Realizátoři připravují doplnění infrastruktury pro oddělený sběr odpadu na území obce Přimda a Lesná.

Sběrné místo díky přírodním materiálům dobře zapadá do okolního prostředí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *