Chystané investice do skládky v Hořovicích

Město Hořovice uzavřelo dlouhodobou smlouvu, na základě které bude do konce roku 2017 společnost AVE CZ Hořovice, s. r. o., provozovat zařízení skládku odpadů S-OO3 a kompostárnu Hořovice-Hrádek. Díky této smlouvě získá město Hořovice stabilní příjem do rozpočtu z poplatků za skládkované odpady ve...

Město Hořovice uzavřelo dlouhodobou smlouvu, na základě které bude do konce roku 2017 společnost AVE CZ Hořovice, s. r. o., provozovat zařízení skládku odpadů S-OO3 a kompostárnu Hořovice-Hrádek. Díky této smlouvě získá město Hořovice stabilní příjem do rozpočtu z poplatků za skládkované odpady ve výši min. 7,5 milionů Kč ročně.

Skládka poskytuje služby pro přibližně 35 tisíc obyvatel města Hořovice a okolních obcí. První kazeta skládky, vybudovaná v letech 1997-1998 s kapacitou 75 tisíc m3, je již uzavřena. Druhá kazeta s kapacitou 300 tisíc m3 je naplněna ze 60 %. V průběhu platnosti smlouvy plánuje AVE CZ odpadové hospodářství, s. r. o., vybudovat třetí etapu skládky a to s předpokládanými náklady ve výši cca 5,7 milionů Kč. Ve schvalovacím řízení je již projekt, který areál skládky doplní o další provozy zabezpečující integrované nakládání s odpady v celém areálu. Začátek výstavby další kapacity skládky je plánován na rok 2012.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *