Chystá se referendum proti spalovně v Jihlavě

Aktivisté v Jihlavě začali sbírat podpisy pro referendum ke zvažované stavbě spalovny odpadů v Jihlavě. Chtějí prosadit jeho konání v příštím roce, a to buď na jaře s volbami do Evropského parlamentu, nebo s podzimními komunálními volbami. Aby jihlavské zastupitelstvo referendum vyhlásilo, je...

Aktivisté v Jihlavě začali sbírat podpisy pro referendum ke zvažované stavbě spalovny odpadů v Jihlavě. Chtějí prosadit jeho konání v příštím roce, a to buď na jaře s volbami do Evropského parlamentu, nebo s podzimními komunálními volbami. Aby jihlavské zastupitelstvo referendum vyhlásilo, je potřeba shromáždit zhruba 4200 podpisů, což představuje desetinu oprávněných voličů. Aktivisté mají zato, že se politici při rozhodování neptají na názor lidí a nedávají jim dost informací.

Vloni proti záměru spalovny v Jihlavě protestovali hlavně aktivisté pod vedením sdružení Arnika. Mluvčí města Radek Tulis ČTK řekl, že Energetická agentura Vysočiny pro sdružení obcí v kraji zpracovává studii, která má zhodnotit všechny možnosti nakládání s komunálními odpady a jejich ekonomické dopady. Hotová bude do konce roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *