Chystá se pokus o rekord

Při oslavě "Dne Země" se ve společnosti REC Group pokusí o zápis do Knihy rekordů ve sběru vysloužilých elektrospotřebičů.

Den Země se stal největším ekologickým svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost. Na Slovácku se k nim mohou připojit další tisíce účastníků akce areálu společnosti REC Group, s. r. o., ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Součástí pokusu o nový český rekord se stanou ti návštěvníci, kteří přinesou ze svých domácností vysloužilé elektrospotřebiče. O rekord se chtějí pokusit v sobotu 20. 4. od 13 do 18 hod. Rovněž v sobotu bude v Kovozoo přivítáno nové,,zvíře“, kterým bude bizon! Příchozí si mohou projít celý park s kovovými modely a popřemýšlet nad jménem nového přírůstku. Bizon totiž zatím nemá jméno.


V sousedícím kongresovém centru budou moci příchozí shlédnout zajímavé výstavy „Kov a smalt v reklamě a umění“, dále výstavu modulové železnice, ekologickou výstavu „Glo-bální problémy a udržitelný rozvoj“, dokument „Zeměloď pluje“ nebo se účastnit přednášky „Od udržitelného rozvoje k ústupu“, kterou povede světoznámý ekolog doc. RNDr. Pavel Nováček, CSc. Probíhat bude i další bohatý doprovodný program (kouzelník, akce hasičů, farmářská stezka, koncerty).

Hlavní pořadatelka Ing. Monika Ondruchová říká: ,,Prostor pro svou prezentaci budou mít vyhrazen i partneři, neziskové společnosti a občanská sdružení, se kterými spolupracujeme. Díky nim můžete shlédnout například recyklaci ledničky, bagrovou show nebo ukázku techniky zpracovávající odpad. Na akci si mohou lidé přinést vzorek vody z domácnosti, provedeme její rozbor. Páteční dopo-ledne bude určeno především školám, které mohou prověřit své znalosti z oblasti ekologie.“

 

OSLAVA DNE ZEMĚ

Akce proběhne v areálu společnosti REC Group, s. r. o. na Starém Městě

v pátek 19. dubna 2013 od 8.00 do 21.00 hod.

v sobotu 20. dubna od 13.00 do 21.00 hod.

Návštěvníci si mohou prohlédnout Kovozoo – sochy zvířat vytvořené z kovového odpadu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *