Chyby při sanaci lagun

Za pochybení při sanaci lagun po bývalé chemičce Ostramo v Ostravě, které jsou jednou z největších ekologických zátěží v Česku, má Geosan Group zaplatit pokutu 5,5 milionu korun. Rozhodlo o tom Ministerstvo životního prostředí (MŽP). Geosan Group se teď podrobně seznamuje s rozhodnutím...

Za pochybení při sanaci lagun po bývalé chemičce Ostramo v Ostravě, které jsou jednou z největších ekologických zátěží v Česku, má Geosan Group zaplatit pokutu 5,5 milionu korun. Rozhodlo o tom Ministerstvo životního prostředí (MŽP). Geosan Group se teď podrobně seznamuje s rozhodnutím ministerstva. „Následně zváží možné další právní kroky,“ uvedla mluvčí Vlasta Končelová. Firma měla pokutu zaplatit do konce června.


Důvod k pokutě bylo vypouštění nadlimitního množství oxidu siřičitého loni na podzim, kdy Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) obdržela několik stížností. Pokutu Geosan dostal mimo jiné za to, že při odtěžování kalů překročil denní kapacitu zařízení, a provozovatel navíc toto plánované navýšení kapacity neohlásil.

Pokuta padla i za překročení denní kapacity zařízení při odtěžování kalů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *