Chemička Deza investuje

Valašskomeziříčská chemička Deza v příštím roce dokončí hermetizaci, tedy dokonalé utěsnění skladovacích zásobníků na černouhelný dehet a dehtové oleje. Zamezí tak úniku zápachu do ovzduší. Investice si vyžádá 215 milionů korun. ČTK to sdělil mluvčí podniku Jaroslav Obermajer. Deza od roku 2004...

Valašskomeziříčská chemička Deza v příštím roce dokončí hermetizaci, tedy dokonalé utěsnění skladovacích zásobníků na černouhelný dehet a dehtové oleje. Zamezí tak úniku zápachu do ovzduší. Investice si vyžádá 215 milionů korun. ČTK to sdělil mluvčí podniku Jaroslav Obermajer.

Deza od roku 2004 vynaložila na ekologické investice více než 700 milionů korun, což podle Obermajera představuje 40 procent veškerých investic. V roce 2011 uskuteční hermetizaci výrobny naftalenu, což přinese další snížení emisí těkavých látek a zápachu.

„Odmítáme být jakkoliv spojováni se snahami o záměrné znečišťování životního prostředí, nebo dokonce o obcházení státních a evropských předpisů,“ sdělil mluvčí Dezy. Chemička je podle sdružení Arnika jedním z největších znečišťovatelů ve Zlínském kraji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *