České pelety obstojí v evropské konkurenci

Těsně před koncem roku 2012 získal Klastr českých výrobců pelet a kotlů na jejich spalování významné právo - udělovat v Česku evropskou licenci ENplus, která garantuje vysokou kvalitu dřevních pelet. Systém certifikací v ČR se nyní finalizuje a jeho podmínky budou brzy zveřejněny na webovém portále...

Těsně před koncem roku 2012 získal Klastr českých výrobců pelet a kotlů na jejich spalování významné právo – udělovat v Česku evropskou licenci ENplus, která garantuje vysokou kvalitu dřevních pelet. Systém certifikací v ČR se nyní finalizuje a jeho podmínky budou brzy zveřejněny na webovém portále www.ceska-peleta.cz. Firmy certifikaci potřebují, aby obstály na evropském trhu, exportují především do sousedního Rakouska a Německa a dále do Itálie.


Česká republika se tak připojila k dalším 13 státům, kde již nová certifikace funguje. Až do nedávna byly v každé zemi rozdílné standardy výroby dřevěných pelet i jiných tuhých biopaliv, absence společných norem potom komplikovala vývoz a dovoz i komunikaci mezi výrobci kotlů a paliv a zákazníky, a tak brzdila perspektivní odvětví šetrného vytápění. Certifikace ENplus zajišťuje pro všechny strany nejvyšší možnou bezpečnost a kontrolu kvality paliv a v západních zemích se již stala běžně používaným standardem. Jen v Rakousku nebo Německu přesahuje výroba ENplus pelet 85 % celkové produkce všech dřevěných pelet.

Evropská licence ENplus garantuje vysokou kvalitu dřevních pelet.

Komentáře ke článku 1

 • Cr srl

  Dear Sirs,
  We are CR Group, a LTD company based in Colturano (Milan).
  We would be very grateful if you send us some pictures of the goods and a document which certifies the quality of your pellet.
  Please state your delivery and payment conditions.
  Thanks.
  Best Regards,
  Cr Group SRL

  v.bontempi@groupcr.com
  Tel: +39-02/98119953

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *