Češi produkují minimum komunálního odpadu

Množství komunálního odpadu je v přepočtu na množství lidí v České republice čtvrté nejnižší z 27 zemí Evropské unie. Podle zveřejněných dat Evropského statistického úřadu (Eurostat) připadalo v roce 2010 na jednoho Čecha 317 kilogramů komunálního odpadu, zatímco průměr EU činil 502 kilogramů....

Množství komunálního odpadu je v přepočtu na množství lidí v České republice čtvrté nejnižší z 27 zemí Evropské unie. Podle zveřejněných dat Evropského statistického úřadu (Eurostat) připadalo v roce 2010 na jednoho Čecha 317 kilogramů komunálního odpadu, zatímco průměr EU činil 502 kilogramů. Největší množství odpadu vytvořili na hlavu na Kypru – 760 kilogramů. Za nimi následovaly Lucembursko, Dánsko a Irsko, u nichž se množství pohybovalo mezi 600 až 700 kilogramy.


Pod 400 kilogramů bylo jen sedm zemí, přičemž ve všech případech jde o státy střední a východní Evropy, které EU rozšířily buď v roce 2004, nebo 2007. Vůbec nejméně odpadu pak připadlo na jednoho člověka v Lotyšsku – 304 kilogramů. Eurostat používá dat, která shromažďuje Český statistický úřad.

 

Vůbec nejvíc mají odpadů na Kypru (sběr odpadů v Limassolu).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *