Červené kontejnery slaví narozeniny

Jsou to již tři roky, kdy byly barevné kontejnery v ulicích Moravskoslezského kraje doplněny o červené nádoby sloužící ke třídění vysloužilých elektrozařízení a baterií. Města, která nejlépe třídí, získala v prosinci ocenění "Keramické sluchátko", které pořádá společnost Asekol spolu s...

Jsou to již tři roky, kdy byly barevné kontejnery v ulicích Moravskoslezského kraje doplněny o červené nádoby sloužící ke třídění vysloužilých elektrozařízení a baterií. Města, která nejlépe třídí, získala v prosinci ocenění „Keramické sluchátko“, které pořádá společnost Asekol spolu s Moravskoslezským krajem. Hlavní kategorii největších obcí s rozšířenou působností již podruhé v řadě vyhrál Frýdlant nad Ostravicí.

Každý kontejner v Moravskoslezském kraji má roční výtěžnost více než tři sta kilogramů nepotřebných spotřebičů. Celkový počet vytříděného elektra v Moravskoslezském kraji vzrostl za poslední tři roky poměrně výrazně. V roce 2012 se podařilo obyvatelům vytřídit 1920 tun nepotřebného elektra. Většinu přitom lidé odevzdali vev sběrných dvorech, protože se do červených kontejnerů nevejde. Jedná se např. o staré televize nebo počítačové monitory.

Sběr vysloužilých elektrospotřebičů probíhá prostřednictvím červených kontejnerů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *