Kategorie:
Nezařazené

Buštěhrad na Kladensku chystá likvidaci rozsáhlé černé skládky

Město chystá likvidaci rozsáhlé černé skládky pneumatik, autovraků, stavební suti a dalšího odpadu, která už řadu let hyzdí okraj města. Většinu nákladů by měla pokrýt dotace. Město vypíše výběrové řízení, práce by mohly začít v srpnu nebo září.

„Vypíšeme výběrové řízení na firmu, která provede úklid skládky, a nejen úklid, v grantu jsou i prostředky na zabezpečení, aby se to tam neudělalo znova,“ uvedla starostka Daniela Javorčeková. Kromě odklízení odpadů a sanace půdy se tak počítá i s oplocením celého areálu. „Asi se tam dají i nějaké kamery nebo fotopasti, aspoň na přechodnou dobu by tam mohla být hlídací agentura,“ uvedla starostka.

Nelegální skládka je podle Javorčekové stará minimálně deset let. Většina pozemků pod skládkou patří společnosti Real Eco Technik, která už jednou odpady na své náklady uklízela. Skládka se ale na stejném místě vytvořila znovu. Podle Javorčekové tam odpad většinou vozí autoservisy či stavební firmy. „Proč je zrovna tohle místo tak populární, netuším. Možná se to bralo jako území nikoho,“ dodala.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *