09.11.2021 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brněnský radní Petr Hladík nechce být ministrem životního prostředí

Brněnský radní Petr Hladík (KDU-ČSL), který je zatím jediným známým kandidátem vznikající vládní koalice na ministra životního prostředí, tuto nabídku nepřijme. Uvedl to na svém oficiálním facebookovém profilu. Předseda lidovců Marian Jurečka řekl, že oznámení pro něj není překvapením. S Hladíkem jeho argumenty probral a rozhodnutí radního a také místopředsedy KDU-ČSL respektuje. "To mám už dávno vyřešené," uvedl Jurečka, odmítl ale říci, s jakým nominantem KDU-ČSL přijde.

Výběr kandidátů na ministry podle Jurečky není uzavřen ani v dalších stranách pětikoalice. Zopakoval, že se zatím lídři koalice ani nedohodli, kdy kandidáty zveřejní. Neumí tedy říci, zda to bude v tomto týdnu, či příštím.

Hladík uvedl, že na prvním místě je pro něj rodina. "Už nyní při práci brněnského radního a náměstka primátorky, s manželkou a pěti dětmi netráví tolik času, kolik by si přál," uvedl. "Když chceš změnit svět, běž domů a miluj svou rodinu. A když chceš změnit naši zemi, musíš změnit nejprve svoje město. Takhle to mám, a proto zůstávám doma v Brně. A proto teď nemůžu jít do Prahy a dělat ministra životního prostředí, i když jsem tu nabídku dostal. Vím, že teď řadu z vás asi zklamu, ale zároveň doufám, že mě pochopíte," požádal své příznivce v příspěvku.

Zároveň naznačil, že lidovci mají jiného kandidáta na tuto funkci ve vládě koalice Spolu (ODS, TOP 09,KDU-ČSL) a Pirátů a STAN. "V čele ministerstva usedne člověk s dlouhodobými odbornými, politickými i manažerskými zkušenostmi. Nepůjde v ochraně životního prostředí o žádného nováčka. Je to člověk, který dokáže naslouchat odborné veřejnosti a zároveň dokáže čelit různým skládkovacím, uhelným i jiným lobbistickým skupinám," napsal. Dodal, že konkrétní jména lidovci brzy představí. Jurečka odmítl potvrzovat i vyvracet spekulace o dalších kandidátech či kandidátkách.

Hladík na sociálních sítích popsal, jakým plánům se v Brně jako radní pro životní prostředí věnuje, ať už se jedná o zelené střechy nebo plán na vznik virtuální solární elektrárny na střechách brněnských budov. "Teď by se mi hodně těžko odcházelo od rozdělané práce," poznamenal.

Sedmatřicetiletý politik působil od roku 2010 jako zastupitel městské části Brno-sever, od roku 2014 jako zastupitel města Brna, od roku 2016 je náměstkem primátora. Nejprve byl náměstkem primátora Petra Vokřála (ANO), od roku 2018 náměstkem primátorky Markéty Vaňkové (ODS). Od roku 2019 je místopředsedou KDU-ČSL.

-čtk-*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down