27.02.2020 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brněnské firmy se zavážou ke snižování emisí

Celkem 28 firem a institucí se připojí k vedení města Brna ve snaze snížit emise oxidu uhličitého do roku 2030 o 40 %. Podepsání společného memoranda dnes na Festivalu architektury na brněnském výstavišti oznámili zástupci města i zapojených firem. Festival doprovází stavební veletrhy, které v Brně potrvají do soboty.

"Město už po zapojení do Paktu starostů a primátorů, kdy se ke snížení emisí zavázalo, nechalo vypracovat Akční plán udržitelné energetiky a klimatu. Jeho součástí je podrobná analýza všech možností a opatření, která přicházejí v úvahu," uvedl vedoucí odboru životního prostředí brněnského magistrátu Martin Vaněček. Největším problémem je podle něj spotřeba elektřiny.

Společné memorandum dnes večer podepíšou jednak městské společnosti, jako jsou Teplárny Brno, odpadová SAKO Brno nebo Starez-sport, který spravuje městská sportoviště, ale také vysoké školy, developerské společnosti, obchodní dům IKEA a například i dva výrobci elektronových mikroskopů nebo kancelář ombudsmana.

"Vítáme možnost se k této aktivitě připojit, vize úřadu šetrného k lidem i přírodě je nám vlastní. Například nová přístavba naší budovy splňuje parametry pasivního domu, má zelenou střechu i fasádu, chováme včely," konstatoval vedoucí Kanceláře veřejného ochránce práv Pavel Pořízek. Kancelář podle něj minulý týden také zrušila veškeré nákupy balené vody a i její hosté budou pít vodu z kohoutku.

Memorandum o spolupráci podepíšou zástupci firem a institucí spolu s brněnskou primátorkou dnes večer na brněnském výstavišti.*

(red)

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down