Břeclav zruší velkoobjemové kontejnery

Břeclavská radnice dokončuje novou vyhlášku o odpadech, podle níž by se měly zrušit velkoobjemové kontejnery na odpad, kolem kterých vznikají v ulicích černé skládky. Podle mluvčí úřadu Elišky Windové lidé dostanou nové kompostéry, o odběr oblečení se postará charita a sběrný dvůr prodlouží...

Břeclavská radnice dokončuje novou vyhlášku o odpadech, podle níž by se měly zrušit velkoobjemové kontejnery na odpad, kolem kterých vznikají v ulicích černé skládky. Podle mluvčí úřadu Elišky Windové lidé dostanou nové kompostéry, o odběr oblečení se postará charita a sběrný dvůr prodlouží otevírací dobu. Velkoobjemové kontejnery budou přistavené jen na některá místa v určitý den a bude je hlídat obsluha.

Ve městě je zatím rozmístěno dvacet kontejnerů na zelený odpad, kam však lidé házejí i jiné odpady. „Jejich skládkování nás vyjde na několik milionů ročně a úklid nepořádku kolem, to jsou další desetitisíce měsíčně,“ uvedl pro ČTK starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý. Město proto použilo fotopasti: jen v loňském roce tak zachytili 23 lidí, kteří vytvářeli černou skládku.


„Obyvatelé města si často stěžují, že v noci lidé vyvážejí odpad,“ říká starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *