BP koupí za 4,1 miliardy USD amerického producenta obnovitelného plynu Archaea

Britská společnost BP koupí zhruba za 4,1 miliardy USD (103,3 miliardy Kč) včetně dluhu amerického producenta obnovitelného zemního plynu (RNG) Archaea Energy. Britský podnik dnes uvedl, že akvizice je dalším krokem v jeho expanzi do oblasti nízkouhlíkových paliv.

BP za jednu akcii firmy Archaea zaplatí 26 dolarů, což představuje prémii 38 procent ve srovnání s průměrnou cenou za posledních 30 dní. Archaea zachycuje emise z odpadů ze skládek a farem a podle svého sdělení se stane důležitou součástí bioenergetického podnikání firmy BP a urychlí její růst.

Společnost BP se pod vedením generálního ředitele Bernarda Looneyho snaží zaujmout přední pozici mezi velkými ropnými společnosti v úsilí o omezení emisí skleníkových plynů a přechodu na čistší energii. Jako jedna z prvních slíbila, že do roku 2050 dosáhne nulových čistých emisí a výrazně vsadila na větrné elektrárny na moři a na elektromobily, uvedla agentura Bloomberg.

Nárůst cen ropy a plynu po ruské invazi na Ukrajinu letos přinesl ropným a plynárenským společnostem rekordní zisky. Firmy jako BP, TotalEnergies a Shell slíbily, že budou nadále směrovat stále vyšší část svých peněžních toků do nízkouhlíkových zdrojů energie a zároveň se budou snažit, aby fosilní paliva nebyla hlavním zdrojem jejich výnosů.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down