Boskovice zvýší kapacitu kompostárny

Zařízení tak zpracuje 1300 tun bioodpadu ročně. Umožní to investice za 1,5 milionu korun, za které město koupí traktor se speciálním homogenizačním zařízením na úpravu odpadu. Většinu nákladů zaplatí EU. Zprávu o tom přinesla ČTK. Město postavilo kompostárnu v roce 2005. Bylo určeno pro zpracování...

Zařízení tak zpracuje 1300 tun bioodpadu ročně. Umožní to investice za 1,5 milionu korun, za které město koupí traktor se speciálním homogenizačním zařízením na úpravu odpadu. Většinu nákladů zaplatí EU. Zprávu o tom přinesla ČTK.

Město postavilo kompostárnu v roce 2005. Bylo určeno pro zpracování přibližně tisíce tun bioodpadu. Po dvou letech byla kapacita zaplněna jen z poloviny, pak však podle místostarostky Jaromíry Vítkové nastal obrat v důsledku změny cen: nyní je výhodnější vyvést bioodpad do kompostárny než na skládku. Před osmi lety stálo uložení tuny bioodpadu na skládku zhruba 700 korun, nyní stojí 1200 korun. Za vyvezení tuny bioodpadu do kompostárny se platilo 1400, nyní je to 850 korun. Do kompostárny proto začaly vozit bioodpady i okolní obce. „Zájem je nyní tak velký, že jsme museli jít cestou zvýšení kapacity zařízení, abychom byli schopni mu vyhovět,“ dodala pro ČTK místostarostka.


Na kompostárnu začaly vozit bioodpady i okolní obce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *