Boj o soláry ČEZu vyhrál Asekol Solar

Panely ze solárních elektráren společnosti ČEZ bude recyklovat firma Asekol Solar. Podle serveru Česká pozice bude muset ČEZ na recyklaci postupně vynaložit 117 milionů korun. O recyklaci panelů s celkovým instalovaným výkonem 125 megawattů se vedle firmy Asekol Solar ucházel i další přední hráč na...

Panely ze solárních elektráren společnosti ČEZ bude recyklovat firma Asekol Solar. Podle serveru Česká pozice bude muset ČEZ na recyklaci postupně vynaložit 117 milionů korun.

O recyklaci panelů s celkovým instalovaným výkonem 125 megawattů se vedle firmy Asekol Solar ucházel i další přední hráč na trhu solární recyklace společnost Resolar. Podle mluvčího ČEZ pro obnovitelné zdroje Martina Schreiera si energetická společnost vybrala nabídku s výhodnějšími podmínkami. U starších panelů FVE panelů, které tvoří naprostou většinu tuzemských fotovoltaických elektráren, musí recyklaci zajistit majitel, který se přihlásí do jednoho z kolektivních recyklačních systémů a bude platit recyklační poplatek 8,50 Kč za kilogram panelů. Peníze budou mířit na speciální účet a v budoucnu se využijí na ekologickou likvidaci panelů.


ČEZ v minulosti uvažoval o tom, že by vytvořil vlastní kolektivní systém a měl své peníze pod kontrolou. Nakonec se ale rozhodl kvůli vysoké administrativní zátěži vstoupit do už existujícího kolektivního systému.

S instalovaným výkonem 125 MW je ČEZ největším provozovatelem fotovoltaiky u nás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *