Bloomberg: Čínská CGN zvažuje prodej evropského portfolia obnovitelných zdrojů

Čínská společnost China General Nuclear Power (CGN) zvažuje, že prodá své evropské portfolio obnovitelných zdrojů energie. Informovala o tom agentura Bloomberg, která se odvolává na své zdroje. Ty cenu transakce odhadují na více než dvě miliardy dolarů (42,8 miliardy Kč). Na potenciálním prodeji divize CGN Europe Energy podle nich společnost CGN spolupracuje s podnikem CITIC Securities.

Státem podporovaný gigant začal ohledně prodeje oslovovat firmy z oboru i soukromé kapitálové společnosti, uvedly zdroje. Jednání jsou v počáteční fázi a společnost může od plánu ještě odstoupit. CGN ani CITIC Securities se k věci zatím nevyjádřily.

Čínské firmy kontrolované vládou v poslední době intenzivněji přehodnocují svá zahraniční portfolia. Snaží se optimalizovat výnosy ze svých investic.

Prodej zahraničních aktiv zvažují například společnosti Beijing Capital či Beijing Enterprises, uvedl už dříve Bloomberg. Podnik China Tianying se loni v červnu dohodl na prodeji španělské společnosti Urbaser, která se zabývá nakládáním s odpady, a to za cenu 1,8 miliardy dolarů.

Společnost CGN Europe Energy byla založena v roce 2014 a sídlí v Paříži. Vyvíjí a provozuje projekty v oblasti alternativních zdrojů energie ve Francii, Belgii, Nizozemsku, Británii, Irsku, Švédsku a Senegalu, uvádí na svém webu. Celkové investice této divize v Evropě a v Africe přesáhly tři miliardy eur (bezmála 73 miliard Kč) a její celkový instalovaný výkon činí 2,4 gigawattu.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down