Blíží se akce Týden bez odpadu, zapojí se několik desítek organizací

Do Týdne bez odpadu, který startuje pátého září,  se zapojí na 30 organizací, které připraví více než 40 akcí po celém Česku. Mezinárodní událost se snaží lidi inspirovat k předcházení vzniku odpadu a udržitelnějšímu životnímu stylu. Organizuje ji iniciativa Bezobalu. Na webu tydenbezodpadu.cz je stále možnost zaregistrovat svou událost a zapojit se.

“Týden bez odpadu podle nás otevírá cestu k celkově udržitelnějšímu životnímu stylu, díky kterému se můžeme naučit omezit spotřebu vody, energií a tak ve výsledku ušetřit. To považuji za nesmírně důležité v současné době, kdy se potýkáme nejen s ekologickou krizí, ale také s ekonomickou a energetickou,” řekla Veronika Nováčková z organizace Zerowasters, která Týden bez odpadu spolupořádá.

Do události se zapojí jednotlivci, firmy, školy nebo například bezobalové obchody. Na mapě Týdne bez odpadu je registrováno více než 40 událostí a přibývají další. Na webu tydenbezodpadu.cz je stále možnost zaregistrovat svou událost a zapojit se. Všichni pořadatelé mají k dispozici manuál, kde se dozví, jak uspořádat bezodpadovou akci a jak ji zviditelnit.

Účastníci budou moci navštívit různé události po celé České republice. V Pardubicích si pro ně připravili výrobu pleťového krému, ve Vrchlabí zase přátelský piknik, na pražském workshopu budou mít příležitost přivonět k bylinkám pozdního léta a v Čelákovicích přijít na promítání filmu.

“Nejaktivnějším pořadatelem je Bezobaláč ve Zlíně, který letos uspořádá hned sedm událostí. Jsem také ráda, že se do Týdne bez odpadu přihlašují i komunity. Jednou z nich je třeba základní škola v Bechyni, která vyzývá školáky i zaměstnance ke svačinám bez obalu,” uvedla Helena Škrdlíková z blogu Czech Zero Waste, která se podílí na koordinaci projektu.*

-zr-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down