Autor
Kategorie:
Praxe

Bezkontaktní myčka aut snižuje odpady skoro o polovinu

V oboru zcela ojedinělou bezkontaktní myčku pro samoobslužné ošetřování užitkových vozidel uvedli koncem dubna do plného provozu v Jaroměři.

Nový samoobslužný mycí box je výjimečný výkonem, přinášejícím vyšší výslednou kvalitu mytí. Ten obstarávají špičková vysokotlaká čerpadla Kärcher s průtokem až 900 litrů za hodinu, která se dlouhodobě osvědčují v trvalých mycích provozech na celém světě. Jednotka s předřazeným mechanickým filtrem, změkčovací stanicí a s měřením solnosti potom vyrábí optimálně upravenou demineralizovanou vodu pro závěrečný oplach.

„Oproti kartáčovým myčkám má bezkontaktní technologie řadu ekonomických, technických, ekologických a dalších předností. Je efektivnější, kvalitnější a šetrnější k vozidlu i k přírodě, navíc spotřeba vody a chemických prostředků je až o 40 procent nižší. Vysokotlaká technologie dokonale vymývá nečistoty ze všech rohů, lišt, spár, ohybů a dalších obtížně dostupných míst,“ říká ing. Jaromír Kovář, jednatel hradecké společnosti Chemie Star, která myčku dodala.

V minulosti dodávala tato společnost průmyslové flotační čistírny armádám Rakouska a Polska nebo sedimentační čistírnu pro lakovnu ruské automobilky v Togliatti. Na českém trhu je předním dodavatelem speciálních technologií pro mytí a čištění a má významný podíl na zavádění bezkontaktního mytí motorových vozidel v České republice. Už před 14 lety například firma postavila první velké samoobslužné boxy v bezcelních zónách v Mladé Boleslavi a v Jenči u Prahy. Sloužily dovozcům a logistickým společnostem k vysokotlakému odstraňování ochranného přepravního vosku a k mytí osobních automobilů Toyota, Mercedes a Ford. „Tato speciální zařízení tehdy ošetřovala a připravovala k prodeji na českém trhu přes 90 aut denně. Málokdo ví, že téměř každé vozidlo u nás, ještě než se dostalo ke svému majiteli, bylo alespoň jednou bezkontaktně umyto v námi postaveném boxu,“ uvádí jednatel firmy Chemie Star Jaromír Kovář.

Bezkontaktní myčky z Hradce Králové využívá dokonce i česká armáda pro stíhačky Gripen.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *