Bez integrovaného povolení hrozí sankce

Česká inspekce životního prostředí udělila společnosti OK Projekt, s. r. o., pokutu ve výši 300 tisíc korun za to, že provozovala zařízení pro úpravu odpadů Všemyslice bez platného integrovaného povolení. Z průběžné evidence o produkci a nakládání s odpady za rok 2007 bylo zjištěno, že provozovatel...

Česká inspekce životního prostředí udělila společnosti OK Projekt, s. r. o., pokutu ve výši 300 tisíc korun za to, že provozovala zařízení pro úpravu odpadů Všemyslice bez platného integrovaného povolení. Z průběžné evidence o produkci a nakládání s odpady za rok 2007 bylo zjištěno, že provozovatel zhruba jeden měsíc ne-oprávněně provozoval zařízení a přebral 1745 t nebezpečných odpadů. Při stanovení výše pokuty Česká inspekce životního prostředí zohlednila především množství neoprávněně převzatých odpadů i to, že zařízení mělo z převzetí nebezpečných odpadů finanční prospěch.

Všichni provozovatelé zařízení spadajících pod zákon o integrované prvenci mají mít od 30. 10. 2007 platné integrované povolení. „Po 30.10. 2008 bylo v celé ČR vytipováno 79 subjektů, které provozují zařízení bez integrovaného povolení. V 71 případech bylo podezření oprávněné,“ uvedla v tisku ředitelka ČIŽP Eva Tylová, „postupně bylo uloženo 42 pravomocných pokut ve výši 9 382 000 Kč.“ Kontroly budou probíhat i v roce 2009. Pokuta je ukládána vždy za přesně definované období, kdy provozovatel provozuje činnost bez platného integrovaného povolení. Typ zařízení a míra jeho vlivu na životní prostředí hraje významnou roli při úvaze o výši uložené sankce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *