Becker Bohemia má novou třídicí linku

Linku separovaného odpadu uvedla do provozu ve svém areálu v Dýšině firma Becker Bohemia. Jde o jednu z největších a nejmodernějších technologií třídění v ČR, řekl ČTK jednatel Becker Bohemia Pavel Zeman. Linka za pět milionů korun má kapacitu 30 000 tun za rok, ale bez posudku EIA (vlivu stavby na...

Linku separovaného odpadu uvedla do provozu ve svém areálu v Dýšině firma Becker Bohemia. Jde o jednu z největších a nejmodernějších technologií třídění v ČR, řekl ČTK jednatel Becker Bohemia Pavel Zeman.

Linka za pět milionů korun má kapacitu 30 000 tun za rok, ale bez posudku EIA (vlivu stavby na životní prostředí) může zatím zpracovávat třetinu. „Pokud se nám tuto kapacitu podaří naplnit, požádáme o EIA,“ uvedl Zeman, který odhaduje, že třetinové kapacity linka dosáhne do dvou tří let. „Naše linka v Kralovicích (Plzeň-sever) už kapacitně nestačí,“ uvedl Zeman. „Kralovice zajišťují svoz z většiny obcí na okrese Plzeň-sever a Dýšina z řady obcí jihu Plzeňska a vlastní Plzeň. Linka má efektivitu svozu do vzdálenosti 80 kilometrů.“

Technologie, která zpracovává odpad z barevných kontejnerů, má vedle magnetického separátoru kovů také automatické separátory, pracující na principu optického lomu, schopné oddělit papír od plastů a kombinovaných obalů. Zpracované druhotné suroviny jsou určeny českým, německým nebo italským zpracovatelům.

Německý Becker buduje v Dýšině, v areálu IPPE (Industriálním Parku Plzeň Ejpovice), odpadové centrum. V budoucnu přibude ještě velká linka pro průmyslovou skartaci důvěrných a utajených dokumentů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *