01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bazar

Ministr životního prostředí Richard Brabec chystá příští rok zákon, který kontrolorům umožní vstoupit na soukromé území. Díky tomu bude poprvé možno kontrolovat, zda majitel ve svém kotli topí odpady nebo jiným nepovoleným palivem. Pokud to kontroloři prokážou, bude ho čekat poměrně vysoká pokuta....

Ministr životního prostředí Richard Brabec chystá příští rok zákon, který kontrolorům umožní vstoupit na soukromé území. Díky tomu bude poprvé možno kontrolovat, zda majitel ve svém kotli topí odpady nebo jiným nepovoleným palivem. Pokud to kontroloři prokážou, bude ho čekat poměrně vysoká pokuta.

Kontrola domácích topenišť zatím vždy narazila na požadavek ochrany domovní svobody. Ministerstvo si však dalo vypracovat právní analýzu, která k prolomení této svobody používá jiný požadavek Listiny základních práv a svobod: právo na ochranu zdraví a příznivé životní prostředí.

Svaz měst a obcí ČR vydal novou publikaci "Příručka pro člena zastupitelstva obce". Obsahuje informace z oblasti legislativy, komunální politiky a konkrétní příklady dobré praxe. Jde již 4. vydání praktického průvodce, který zastupitelům přibližuje témata důležitá pro život obce. V publikaci nechybí příklady z praxe, porovnávání, ilustrace, odkazy na plná znění zákonů a související legislativy i zdroje dalších informací. Příručka je ke stažení na stránkách SMO (www.smocr.cz).

Technologická agentur ČR (TA ČR) vydává knihu "1989+25=Výzkum užitečný pro společnost". Jde o první ucelený přehled hlavních etap vývoje systému státní podpory v letech 1989 až 2014 a je ke stažení na stránkách www.tacr.cz.

Sněmovní výbor pro veřejnou správu včera doporučil poslancům schválit novelu EIA s řadou pozměňovacích návrhů.

Soud zamítl žalobu AVE CZ, která žalovala rozhodnutí ministerstva životního prostředí To na jaře zamítlo žádost firmy o vydání integrovaného povolení na modernizaci a znovuotevření spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví u Pardubic. Firma se může snažit obnovení spalovny znovu prosadit ještě standardní cestou stavebního povolení. Obec Rybitví chystá změnu územního plánu, který jí umožní zabránit vydání stavebního povolení z pozice účastníka řízení.

Karlovy Vary budou hledat novou firmu na svoz a likvidaci odpadu. Dosud pro město tyto služby zajišťují dvě firmy. Zástupci města doufají, že přechodem k jedné firmě ušetří za svozy odpadů. Před volbami slibovalo snížení ceny za svoz hnutí Ano, sdružení Karlovaci dokonce svozy zdarma. Nyní hledají způsob, jak své sliby naplnit.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down