Bazar

Snažme se, abychom nebyli jen společnost recyklační, ale také racionální. Zbyněk Kozel, EKO-KOM, a. s., na konferenci Odpady a obce v Hradci Králové SAKO Brno, a. s., nabízí pro občany Brna novou službu - odvoz objemného odpadu přímo od domu, vše do maximálního celkového objemu 1 m3 a délky 3 m....

Snažme se, abychom nebyli jen společnost recyklační, ale také racionální.

Zbyněk Kozel, EKO-KOM, a. s., na konferenci Odpady a obce v Hradci Králové

SAKO Brno, a. s., nabízí pro občany Brna novou službu – odvoz objemného odpadu přímo od domu, vše do maximálního celkového objemu 1 m3 a délky 3 m. Občanům stačí si dohodnout termín odvozu telefonicky.

Poprvé se sešla Rada vlády pro energetickou a surovinovou strategii České republiky, kterou organizuje MPO. Tématem prvního zasedání byla aktualizace Státní energetické koncepce a otázky spojené s výzkumem a vývojem v energetice.

Společnost ASEKOL získala před pár dny cenu Zlatý středník 2010 za nejlepší výroční zprávu, kterou vydala pro rok 2009. Vítězná výroční zpráva zaujala netradičním grafickým ztvárněním v retro stylu Pro ASEKOL se jedná už o čtvrtou cenu v prestižní soutěž, která oceňuje nejlepší firemní média v Česku určená zákazníkům, obchodním partnerům nebo zaměstnancům.

Ministerstvu životního prostředí se podařilo uzavřít dva kontrakty o prodeji emisních kreditů s japonskou firmou Mitsui na téměř 2 miliony jednotek AAU. Prostředky budou použity na doplnění programu Zelená úsporám.

Sdružení International PhotoVoltaic Investors Club (IPVIC), spojující mezinárodní i české investory v oblasti solární energetiky, spustilo webové stránky www.rananasolar.cz. Obsahují informace o fotovoltaice v České republice i ve světě a shrnují i legativní retroaktivní legislativní změny, k nimž v loňském roce v této oblasti došlo.

Hospodářská komora České republiky komentovala chystané radikální omezení jaderných elektráren v Německu: „Připravovaná opatření způsobí politický vstup do konkurenčního prostředí v oblasti energetiky, a tím hrubým způsobem naruší současné tržní vztahy. To ovlivní konkurenceschopnost nejen českých subjektů, bude hrozit zhoršení odbytových podmínek v celé EU.

„Pytlový sběr je doplňkový a měl by jím zůstat. Pytlů se u nás ročně použije kolem 3 mil kusů. Do 100?l pytle dáte sotva 2 kg plastů a potom pytel skončí v odpadu. Tento způsob nemá smysl rozšiřovat.“

Petr Balner, EKO-KOM, a. s., na konferenci Odpady a obce v Hradci Králové

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *