Bazar

Řízení kolem vybudování spalovny v Karviné bylo pozastaveno kvůli "místnímu stanovišti vážky plavé". "Do dějin českého ekošílenství přibyla další kapitola v podobě rozhodnutí soudu, který pozastavil dlouhodobě připravovaný a rozsáhle environmentálně posouzený projekt spalovny v Karviné. Vítejte ve...

Řízení kolem vybudování spalovny v Karviné bylo pozastaveno kvůli „místnímu stanovišti vážky plavé“. „Do dějin českého ekošílenství přibyla další kapitola v podobě rozhodnutí soudu, který pozastavil dlouhodobě připravovaný a rozsáhle environmentálně posouzený projekt spalovny v Karviné. Vítejte ve světě, ve kterém má hmyz silnější právní ochranu než člověk,“ komentoval to portál Třetí ruka.

Ministerstvo životního prostředí poslalo do připomínkového řízení návrh vyhlášky, kterou se mění vyhláška č. 352/2005 Sb., o podrobnostech nakládání s elektrozařízeními a elektroodpady a o bližších podmínkách financování nakládání s nimi tzv. vyhláška o nakládání s elektrozařízeními a elektroodpady.

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) řekl ve vysílání Rádia Impuls, že považuje stávající počet spaloven v Česku za mimořádně malý. „Ze spaloven lze čerpat energii i teplo, což zase snižuje náklady a pomáhá třeba v místech, kde je centrální systém zásobování teplem,“ uvedl.

Portál www.vodarenstvi.com, přidal na své stránky menu KDO JE KDO? Postupně zde budou poskytovány informace o lidech působících v českém vodárenství, kteří se vyjadřují k stavu a dění v odvětví nebo ho ovlivňují. „Přehled o tom, kdy a pro koho pracovali nebo pracují, může pomoci lépe pochopit argumenty, které používají,“ uvedli provozovatelé webu.

Eurostat zřídil Středisko údajů o odpadu. Naleznete ho na http://ec.europa.eu/eurostat/waste.

7. mezinárodní veletrh nakládání s odpady, recyklace, průmyslové a komunální ekologie FOR WASTE proběhne letos až na podzim, 18. – 22. září společně s mezinárodním stavebním veletrhem FOR ARCH 2012.

Podle informace Evropské asociace pro hliník (EAA) ve spolupráci s konfederací spaloven (CEWEP) může být v popelu a strusce spaloven až 200 000 tun hliníku.

Novelu zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí podepsal prezident. Tato novela by měla ukončit spor s Evropskou komisí o správné implementaci evropských předpisů o posuzování vlivů. Obsahuje pouze drobné úpravy, a není jisté, že ji EU shledá dostačující.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *