Bazar

Společnost Natland je ochotna prodat Praze svůj podíl, který má v městské společnosti Pražské služby. Praha má jako většinový vlastník Pražských služeb o podíl 18,85 procenta zájem, o koupit však uvažuje údajně také PPF Petra Kellnera. Společnost Van Gansewinkel Groep oznámila, že se rozhodla...

Společnost Natland je ochotna prodat Praze svůj podíl, který má v městské společnosti Pražské služby. Praha má jako většinový vlastník Pražských služeb o podíl 18,85 procenta zájem, o koupit však uvažuje údajně také PPF Petra Kellnera.

Společnost Van Gansewinkel Groep oznámila, že se rozhodla ukončit stávající spolupráci s jeho dosavadním ředitelem. Pavel Iványi by měl po přechodné období působit jako poradce svého nástupce Dicka Banka.

Ministerstvo zemědělství (MZe) připravuje návrh, který má změnit systém zpoplatnění čištění dešťových vod. Zatímco dnes za odvod neplatí také správci silnic, dálnic, České dráhy nebo zoologické zahrady, podle připravované novely by do budoucna zůstali ušetřeni jen majitelé obytných domů.

„Recyklace kameniva nesmí škodit životnímu prostředí ale požadavky zase nesmí být přehnané – někdy požadují hodnoty nižší, než jaké jsou hodnoty pozadí.“ doc. Ing. Miroslav Škopán, CSc., president ARSM, na konferenci Recycling.

Na dovoz ropy vydala loni Evropa 350 mld. eur, což je o 40 % více než v roce 2010.

V Chomutově zlikvidovaly městské technické služby za první půlrok 487 černých skládek. Jejich likvidace stála 1,5 milionu korun. Po původcích pátrá městská policie.

Společnost AVE CZ posílila své pozice na Třebíčsku a Brněnsku , když se stala vlastníkem 51 % společnosti EKO – BIO VYSOČINA, s. r. o. Mezi důležité aktivity společnosti EKO-BIO VYSOČINA patří nakládání s gastroodpady, provoz kompostárny v Heřmanicích a biodegradačních ploch v Rajhradu a v Hraničkách u Brna.

Několik desítek studentů Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity absolvovalo v zimním semestru kurz Odpadové hospodářství v praxi, vedený lektory ze společnosti SITA CZ a.s. Přednášky byly doplněny exkurzemi v zařízeních pro zpracování a odstranění odpadu.

V rámci zábavně-vzdělávacího projektu Recyklační hlídka společnosti ELEKTROWIN již nasbírali školáci 1000 kusů vysloužilých domácích elektrospotřebičů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *