Bazar

Společnost Ecology services, a. s., která je 100 % vlastníkem společnosti Purum, s. r. o., byla od 10. 7. 2012 přejmenována na PURUM KRAFT, a. s. Do konce roku 2012 mají provozovatelé disponující povolením dle některého ze složkových zákonů povinnost provést hodnocení rizik ekologické újmy podle...

Společnost Ecology services, a. s., která je 100 % vlastníkem společnosti Purum, s. r. o., byla od 10. 7. 2012 přejmenována na PURUM KRAFT, a. s.

Do konce roku 2012 mají provozovatelé disponující povolením dle některého ze složkových zákonů povinnost provést hodnocení rizik ekologické újmy podle zákona 167/2008 Sb., o ekologické újmě a nařízení vlády 295/2011 Sb. o způsobu hodnocení rizik ekologické újmy. Více informací naleznete na http://www.mzp.cz/cz/ekologicka_ujma.


Investice do fotovoltaik činily doposud odhadem půldruhého bilionu korun a jejich produkce se na celkové výrobě elektřiny v tuzemsku podílí necelými třemi procenty. Potřebujeme ony dvě terawatthodiny, které máme jen v době, kdy počasí uzná za vhodné?

Daneš Burket,

Česká nukleární společnost

Nedávno publikovaný standard ISO 20121:201 Event sustainability management systems má podpořit organizátory různých událostí – sportovních, kulturních, obchodních i politických, aby do svých aktivit zahrnuli trvalou udržitelnost. Standard je podstatný pro všechny společnosti, podílející se na organizaci akcí : manažery, firmy budující pódia, dodavatele občerstvení i logistické firmy.

Firmy se po roce opět utkají o Green Frog Award, prestižní ocenění společnosti Deloitte za nejlepší zprávu o udržitelnosti v celém středoevropském regionu. Zúčastnit se mohou všechny české společnosti, bez ohledu na odvětví či počet zaměstnanců, které vydaly svou zprávu o udržitelnosti, environmentální politice nebo CSR zprávu v angličtině (buď samostatně, nebo jako součást své výroční zprávy). Cílem soutěže je ocenit společensky odpovědné společnosti.

Zveřejnění závazných modelů Provozní ztráty pro prioritní osu 4 (OPŽP). Na webu OPŽP (v sekci Dokumenty) a v elektronickém prostředí BENE-FILL byly zveřejněny aktualizované závazné nástroje pro zpracování Finanční analýzy (FA) pro Prioritní osy 4 Operačního programu Životní prostředí 2007-2013. Vedle výpočetních modelů, doprovodných metodických textů a vypracovaných modelových příkladů obsahuje i podrobné informace ke zpracování modelu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *