Bazar

Prvního září začal platit nový zákon o ochraně ovzduší. Investice do ochrany životního prostředí dosáhly loni 24,8 miliardy korun. Na podniky připadlo 14,3 miliardy (meziročně o 2,5 miliardy více ), na veřejný sektor loni 10,5 miliardy (o 200 milionů méně). Americký koncern Coca-Cola prodává denně...

Prvního září začal platit nový zákon o ochraně ovzduší.

Investice do ochrany životního prostředí dosáhly loni 24,8 miliardy korun. Na podniky připadlo 14,3 miliardy (meziročně o 2,5 miliardy více ), na veřejný sektor loni 10,5 miliardy (o 200 milionů méně).

Americký koncern Coca-Cola prodává denně 1,6 miliardy lahví, z čehož je 55 % vyrobeno z PET.

Lidé, kteří úmyslně ovlivňují vodoměry za účelem spotřebu vody snížit, riskují podle trestního zákoníku až 2 roky odnětí svobody. Podvody lze odhalit již pouhým pohledem, jindy na ně upozorní rozúčtovávání nákladů na spotřebu vody.

Administrátor Operačního programu Životní prostředí upozornil, že mezi přijatelné příjemce podpory nespadají akciové společnosti s listinnými akciemi na majitele, a to s jakýmkoliv podílem listinných akcií na majitele, včetně zanedbatelného. Uvedené omezení platí pro XI. výzvu OPŽP a výzvy následující.

Obyvatelé 45 měst a obcí z Novojičínska dostanou ještě v říjnu zdarma sady tří tašek na třídění odpadu. Celkem 14.000 sad tašek lidem rozdá společnost ASOMPO, která v Životicích u Nového Jičína provozuje skládku odpadů. Informoval o tom ředitel společnosti Přemysl Hajník.

Veletrhy Envibrno, Urbis Invest a Technologie proběhnou v příštím roce na brněnském výstavišti v termínu od 23. do 26. 4. 2013.

Evropská komise žaluje Itálii kvůli ilegálním skládkám odpadu u Soudního dvora EU v Lucemburku. Žádá ho, aby Řím za opětovné porušení práva potrestal pokutou ve výši 56 milionů eur (skoro 1,4 miliardy korun). Dalších asi 257 tisíc eur má dále denně platit do doby, než nedostatky napraví.

Složení fotovoltaických panelů je výrazně jiné, než u ostatních zařízení z domácností. U spotřební elektroniky, která je zařazena ve stejné kategorii jako fotovoltaické panely, je hlavním materiálem plast. Největší podíl na hmotnosti fotovoltaických panelů připadá naopak na sklo (60-95 %) a hliníkový rám (až 20 %). U tenkovrstvých panelů je podíl skla a hliníku přes 95 %, u panelů krystalických se pohybuje kolem 85 %.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *