Bazar

Společnost .A.S.A. Česká republika dementovala zprávu časopisu Týden z 12. listopadu 2012. Časopis v ní uvedl, že je tato společnost na prodej. "V České republice působí .A.S.A. od roku 1992, v současnosti je největší a nejperspektivnější firmou v odpadovém hospodářství a v žádném případě se...

Společnost .A.S.A. Česká republika dementovala zprávu časopisu Týden z 12. listopadu 2012. Časopis v ní uvedl, že je tato společnost na prodej. „V České republice působí .A.S.A. od roku 1992, v současnosti je největší a nejperspektivnější firmou v odpadovém hospodářství a v žádném případě se nechystá český trh opustit,“ uvádí se v prohlášení na webových stránkách společnosti. Původně rakouský holding .A.S.A. koupila v roce 1994 francouzská společnost Elektricité de France (EDF), která jej vlastnila až do roku 2006, kdy se novým vlastníkem .A.S.A. stal španělský koncern FCC.

Česká asociace odpadového hospodářství se po nedávné změně vedení rozrostla o dva nové členy: společnost Marius Pedersen a MPS Kladno. Byly schváleny nové stanovy, které mimo jiné zrušily některá omezující pravidla pro vstup. Asociace má také nové webové stránky www.caoh.cz.

Tzv. euronovela zákona o odpadech prošla v polovině listopadu do závěrečného třetího čtení. Jde v ní o zjednodušení a změkčení pravidel nakládání s odpady pro podnikatele. Firmy by nemusely vypracovávat plány odpadového hospodářství a zjednodušila by se i evidence nakládání s nebezpečnými látkami. Papír by měla nahradit elektronická forma.

Dillí zakázalo veškeré igelitové sáčky v rámci úsilí zmírnit zaplavu plastů, které indickou metropoli zamořují. Informoval o tom list The Asian Age. Obyvatelé města je nebudou smět vyrábět, dovážet, skladovat, prodávat ani přepravovat od 22. listopadu. Německý server Deutsche Welle uvedl, že pokuty mohou činit až sto tisíc rupií (asi 36 tisíc korun), nehledě až na pětileté vězení.

Projekt NANOFORCE, který zkoumá využití nanočástic a nanotechnologií v regionu střední Evropy, dospěl do poloviny. Představuje podnikatelskou příležitost pro využití nanotechnologií pro komerční účely, s využitím rizikového kapitálu. Mohou se do něj zapojit podnikatelé, výzkumní pracovníci, specialisté, manažeři, finančníci a zainteresovaní státní úředníci. Projekt je z 85 % financován Evropským regionálním rozvojovým fondem pro střední Evropu, www.nanoforceproject.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *