Bazar

Konsolidovaný obrat skupiny firem .A.S.A. činil za rok 2012 celkem 4,13 miliardy korun. Za dobrým výsledkem stojí přijatá opatření a strategie, díky kterým se podařilo eliminovat negativní vlivy, říká se v tiskové zprávě. Společnosti se dařilo i při získávání akvizicí a realizaci nových projektů. V...

Konsolidovaný obrat skupiny firem .A.S.A. činil za rok 2012 celkem 4,13 miliardy korun. Za dobrým výsledkem stojí přijatá opatření a strategie, díky kterým se podařilo eliminovat negativní vlivy, říká se v tiskové zprávě. Společnosti se dařilo i při získávání akvizicí a realizaci nových projektů.

V rámci jarního úklidu mohou obce nově využít možnosti uspořádání velké sběrové akce elektroodpadu. Záštitu nad jarním sběrem vysloužilých elektrozařízení a baterií jim nabízí nezisková společnost REMA Systém. Ta zajistí odvoz nasbíraných elektropřístrojů a baterií i jejich následnou ekologickou likvidaci.

Česká asociace odpadového hospodářství si vybrala PR agenturu. „V současnosti pociťujeme nutnost vysvětlit občanům, ale i zástupcům samospráv principy fungování odpadového hospodářství. Proto jsme se rozhodli navázat spolupráci s agenturou Stance Communications. Věříme, že tak posílíme vzájemné vztahy s odbornou i laickou veřejností, jež jsou pro nás velmi důležité,“ říká Petr Havelka, výkonný ředitel ČAOH.

V Královéhradeckém kraji došlo ke sloučení aktivit sítě Volvo Trucks a Renault Trucks. Prodej nových a ojetých vozidel, náhradních dílů a opravy vozidel obou značek bude nyní zajišťovat výhradně autorizované Truck centrum společnosti Volvo Group Trucks v Hradci Králové. Zachovány však zůstanou dva samostatné obchodní týmy pro každou ze značek.

Za větší podíl vytříděného odpadu slibuje Kadaň na Chomutovsku svým obyvatelům nižší poplatky. Podle starosty Jiřího Kulhánka (ODS) o desetinu víc vytříděného odpadu umožní zlevnit o 50 korun. Pomoci mají i barevné tašky na třídění. Zatím jich objednali na 500 sad. Jejich pořizovací cena je asi 100 korun, místním je budou prodávat za 40 korun.

„Průmysl vytváří 40 procent hrubého domácího produktu České republiky, což je ve srovnání s jinými zeměmi Evropské unie nezvykle mnoho. Vysoký podíl průmyslové výroby je pro Českou republiku nesmírně přínosný, protože právě v krizové době pomáhá udržet ekonomickou stabilitu,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel společnosti Panattoni Europe pro Českou republiku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *