Bazar

Na webových stránkách Operačního programu životní prostředí (www.opzp.cz) byl zveřejněn aktualizovaný plán výzev pro OPŽP na rok 2013. Státní fond životního prostředí uvádí, že tento plán výzev je pouze orientační, skutečné termíny příjmu žádostí a dílčí omezení oblastí podpory jsou vždy zveřejněny...

Na webových stránkách Operačního programu životní prostředí (www.opzp.cz) byl zveřejněn aktualizovaný plán výzev pro OPŽP na rok 2013. Státní fond životního prostředí uvádí, že tento plán výzev je pouze orientační, skutečné termíny příjmu žádostí a dílčí omezení oblastí podpory jsou vždy zveřejněny až s vyhlášením každé jednotlivé výzvy.

Dalším členem České asociace odpadového hospodářství se stala litvínovská společnost CELIO, a. s.

Společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., se stala dne 24. září 2013 odkupem zbylých akcií jediným akcionářem firmy Recyklace Ekovuk, a. s. Předsedou představenstva Recyklace Ekovuk je od loňska Petr Janda, který je současně ředitelem kovohuťské divize Elektroodpad.

Do 6. prosince 2013 mohou zájemci posílat své přihlášky do výzvy programu GESHER/ /MOST na podporu spolupráce mezi ČR a státem Izrael. Program vyhlášený agenturou CzechInvest pomáhá českým firmám podílet se ve spolupráci s izraelským partnerem na projektech z oblasti aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje. Jde o unikátní program financovaný souběžně oběma zeměmi. Mezi vítězné projekty bude rozděleno 60 mil. korun.

Bedřich Moldan v rámci své předvolební kampaně navrhl zrušení Ministerstva pro místní rozvoj. Podle něj by krajině pomohlo využití severských zkušeností, kdy o svěřeném území rozhoduje větší tzv. komuna.

Společnost Pražské služby (PSAS) se ohradila proti tvrzení, že spalovna v Malešicích zvýšila produkci nebezpečných dioxinů, které končí v odpadech, jež produkuje. Tuto zprávu zveřejnilo sdružení Arnika. Dioxiny v popílku a škváře nemohou životní prostředí nijak kontaminovat a produkci dioxinů firma snížila, sdělil ČTK mluvčí společnosti PSAS Julian Záhorovský.

Vláda na svém zasedání dne 16. října 2013 vzala na vědomí Politiku druhotných surovin ČR, schválila stanovené cíle a uložila její předložení do procesu posuzování vlivů koncepcí na životní prostředí (SEA).Politiku druhotných surovin ČR zpracovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu za účelem vytváření příznivých podmínek pro získávání druhotných surovin z výrobků a materiálů, které ukončily svůj životní cyklus a pro jejich zpracování a využívání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *