Bazar

Praha vypíše ještě letos tendr na svoz komunálního odpadu, předpokládaná cena zakázky je 4,4 miliardy korun bez DPH. Vypsání výběrového řízení schválili pražští zastupitelé. Smlouvu s vítězem tendru Praha podepíše na čtyři roky. Podle Evropské agentury pro životní prostředí (EEA) splnili všichni...

Praha vypíše ještě letos tendr na svoz komunálního odpadu, předpokládaná cena zakázky je 4,4 miliardy korun bez DPH. Vypsání výběrového řízení schválili pražští zastupitelé. Smlouvu s vítězem tendru Praha podepíše na čtyři roky.

Podle Evropské agentury pro životní prostředí (EEA) splnili všichni velcí výrobci automobilů cíl, kterým jsou stanoveny průměrné emise oxidu uhličitého na vozidlo. Pokud však chtějí splnit cíle i pro roky 2015 a dál, musí většina z nich prodávat mnohem účinnější vozidla, uvádí EEA.

Od 1. ledna 2014 začíná platit nařízení č. 715/2013, stanovující kritéria, kdy měděný šrot přestává být odpadem.

Na produkci prachu s částicemi do 10 mikrometrů (PM 10) se v České republice podílí domácnosti z 37 %. Uvedl to na konferenci Teplárenského sdružení Jan Kužel, MŽP.

Vláda v demisi souhlasila s návrhem novely zákona o obalech, která řeší recyklaci a celkové využití odpadů z obalů pro roky 2013 až 2015. Podle ekologických aktivistů si novela klade nízké cíle, neboť navrhované cíle pro recyklaci obalů Česko již několik let s přehledem plní. Cíl pro recyklaci papírových obalů v roce 2015 se v návrhu stanovil na 70 %, přitom se od roku 2006 pohybuje ČR nad 90 %. U plastových obalů je cíl 27 %, ačkoli v ČR od roku 2005 u nich převyšuje recyklace 35 % a v současnosti dokonce až 50 %. Návrhem se nyní bude zabývat Sněmovna.

Podle průzkumu společnosti Tetra Pak v České republice třídí použité nápojové kartony 55,3 % obyvatel a z toho 26,1 % je třídí pravidelně. V průměru Češi vytřídí ročně až 3319 tun nápojových kartonů. je to přibližně 20 % z celkového objemu použitých nápojových kartonů, což je výrazně méně než u ostatních tříděných komodit. Evropský průměr se pohybuje kolem 37 % a toto číslo každoročně roste.

Nové webové stránky zpro- voznila společnost van Gansewinkel. Přináší zde informace o firmě, novinky a zprávy ze světa odpadového hospodářství. Ke zhlédnutí jsou zde připravena videa, která popisují jednotlivé obory činností společnosti. On-line zde můžete také objednat svoz odpadu. Naleznete je na stránce www.vangansewinkel.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *