01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bazar

Objem biometanu vtláčeného do sítě zemního plynu v Německu vzrostl v roce 2012 o 50 % na současných 413 milionů m3/rok. Cílem, kterého chce Německo dosáhnout do roku 2020, je zvýšit tento objem na 6 miliard m3/rok. Počet bioplynových stanic připojených do sítě zemního plynu vzrostl meziročně o 40...

Objem biometanu vtláčeného do sítě zemního plynu v Německu vzrostl v roce 2012 o 50 % na současných 413 milionů m3/rok. Cílem, kterého chce Německo dosáhnout do roku 2020, je zvýšit tento objem na 6 miliard m3/rok. Počet bioplynových stanic připojených do sítě zemního plynu vzrostl meziročně o 40 %. Ke dni 31. 12. 2012 jich bylo 108. Oznámila to Německá spolková agentura pro sítě.

Ve dnech 23. až 25. 4. 2014 se v Hradci Králové uskuteční již 19. ročník tradiční teplárenské akce, nyní pod novým názvem Dny teplárenství a energetiky. Jde o vrcholné setkání firem, VIP osobností a příznivců oboru teplárenství a energetiky. "Kromě tradičního obsahu chceme zdůraznit i technickou část a rozšířit působení na ostatní související obory," uvedl Martin Hájek, ředitel Teplárenského sdružení ČR.

Pokud chce švédská vláda splnit stanovený cíl a do roku 2030 mít v zemi jen auta, která jezdí na jiný pohon než je benzin a nafta, bude muset tyto pohonné hmoty zdražit tak výrazně, že budou pro řidiče cenově nedostupné. Podle tamního deníku Dagens Nyheter to navrhují vědci ze švédského vládního Ústavu pro hospodářský výzkum.

Úsek silnice I. třídy mezi Liptálem a Lhotou u Vsetína byl letos na přelomu října a listopadu pokryt alternativním povrchem. Má prokázat vyšší odolnost gumoasfaltové směsi v porovnání s běžným silničním asfaltem. Srovnávat se budou především rychlost stárnutí a vytváření trhlin u obou typů povrchů. Pryžový granulát, který je součástí gumoasfaltové směsi, vyrábí z recyklovaných pneumatik společnost RPG Recycling z Uherského Brodu, přičemž odborný dohled nad pokládkami provádí tým prof. Ing. Jana Kudrny, CSc., z VUT v Brně. Investorem opravy silnice I. třídy u Liptálu bylo ŘSD, Správa Zlín.

Na českém trhu se loni spotřebovalo celkem 158 tun stříbra, 9,5 tuny zlata a 12,5 tuny platinových kovů, a to jak v průmyslu, tak i v rámci investičního trhu. Stříbro se využívá především v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu a ve sklářství. Nejvýraznější inovace s drahými kovy byly zaznamenány v lékařství. Celkové prodeje investičního zlata se na českém trhu odhadují na více než 4000 kg, z toho prodeje společnosti Safina dosáhnou přes 700 kg.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down