Kategorie:
Nezařazené

Barevné tašky na severní Moravě

Moravskoslezský kraj rozdělí zdarma mezi obyvatele šestnácti vybraných obcí v regionu zhruba 17 000 sad barevných tašek určených na třídění odpadů. Podle náměstkyně hejtmana Jarmily Uvírové (ANO) je sice třídění odpadů v kraji na dobré úrovni, ale prostor pro zlepšení je. Kraj si tak slibuje, že díky taškám budou občané třídit ještě víc. Sady tašek totiž míří do míst, kde je nižší výtěžnost tříděných odpadů.

Sety tašek už mají k dispozici třeba v Dolní Lutyni na Karvinsku. „Lidé si pro tašky na třídění odpadů sami aktivně chodí na obecní úřad. Naší podmínkou pro jejich předání je, aby měli zaplacený poplatek za komunální odpad. Reakce občanů jsou zatím pozitivní,“ řekl starosta Pavel Buzek (za STAN).

Ve srovnání všech krajů v třídění odpadů kraj za loňský rok obsadil sedmé místo a překročil republikový průměr v množství vytříděného odpadu na obyvatele za rok. Na jednoho obyvatele kraje připadlo za loňský rok 21,1 kilogramu vytříděného papíru, téměř 14 kilogramů plastů a skoro 12 kilogramů skla a čtvrt kilogramu nápojových kartonů. V součtu je to tedy 47,3 kilogramu vytříděného odpadu na občana kraje.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *