Aukce projektů pro životního prostředí

Úřad Evropské komise pro spolupráci EuropeAid (AIDCO) uspořádal první aukci ekologických projektů. Konference s názvem "Aukční síň" je originální iniciativa, která si za cíl klade nalézt možné dárce pro kvalitní projekty týkající se životního prostředí. Cestou k tomu má být setkání subjektů rozvoje...

Úřad Evropské komise pro spolupráci EuropeAid (AIDCO) uspořádal první aukci ekologických projektů. Konference s názvem „Aukční síň“ je originální iniciativa, která si za cíl klade nalézt možné dárce pro kvalitní projekty týkající se životního prostředí. Cestou k tomu má být setkání subjektů rozvoje (organizací občanské společnosti, výzkumných středisek atd.) a široké škály případných dárců: místních úřadů, členských států EU, jakož i nadací ze soukromého sektoru. Na akci bylo představeno 86 projektů zaměřených na ochranu biologické různorodosti, zachování lesů, podporu udržitelné energetiky a další témata.

Původně byla výzva EuropeAid míněna k financování projektů ze strany Komise. Zájem však byl tak veliký, že 86 projektů nemohlo získat prostředky kvůli rozpočtovým omezením. Proto dostaly projekty druhou šanci formou aukce.

Na konferenci se zaregistrovalo téměř 400 účastníků, mezi nimiž jsou zástupci univerzit, výzkumných nadací, mezinárodních organizací, nevládních organizací, agentur členských států EU, soukromých nadací a organizací soukromého sektoru.

Bude-li iniciativa úspěšná, Komise ji hodlá rozšířit na financování projektů v jiných tematických programech

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *