29.03.2020 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Asekol: Žáci a studenti odevzdali 97 tun vysloužilého elektra na recyklaci

Žáci a studenti z celé republiky odevzdali během tříměsíční sběrové kampaně k recyklaci 97,6 tuny vysloužilých drobných elektrospotřebičů. Do akce Recyklohraní aneb Ukliďme si svět a zapojilo se do ní 809 mateřských, základních a středních škol, uvedla společnost Asekol, která zajišťuje sběr a recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů.

„Z elektroodpadu jsme dnes prostřednictvím recyklace schopni získat až 80 % materiálů, které můžeme znovu využít. Díky dětem jsme tak ušetřili zhruba 78 tun surovin. Zároveň školáci a studenti přispěli k ochraně životního prostředí, zabránili úniku škodlivých látek, které tento odpad obsahuje,“ uvedla manažerka marketingu společnosti Asekol Kristina Koucká.

Nejvíce škol se do sběru zapojilo a současně největší množství elektrospotřebičů se vybralo ve Středočeském kraji. Z tohoto kraje je také Základní škola a Mateřská školy Chotusice, kde dosáhli celorepublikově nejlepšího výsledku – odevzdali v průměru 86,67 kg elektra v přepočtu na žáka školy. Na druhém místě skončily děti z Výtvarného kroužku Šikulové ze Svitav v Libereckém kraji s 52,8 kg na žáka, třetí pak žáci ze Základní školy Chromeč v Olomouckém kraji s výsledkem 36 kg na žáka.

Školy za sběr a aktivitu získávají odměny – nejčastěji v podobě knížek, školních a sportovních potřeb, her nebo si pro třídy mohou objednat vzdělávací program s ekologickou tematikou. „Ekologické vzdělávání je základem celého našeho programu,“ říká Hana Ansorgová, ředitelka Recyklohraní o.p.s. a dodává: „Podporujeme učitele, aby s žáky diskutovali, proč je důležité třídit a recyklovat elektrospotřebiče a baterie, kde najdou sběrné nádoby a co do nich patří a nepatří. Věnují se také tématu předcházení vzniku odpadů a rozumné spotřebě.“

Pro ekologickou výchovu poskytuje Recyklohraní učitelům metodickou podporu pod názvem EKOABECEDA a možnost sdílení zkušeností z praxe. Oceňuje, také pedagogy, kteří umí pro ekologii nadchnout své žáky. I v letošním školním roce je pro 40 nejaktivnějších připraven certifikát EKOUČITEL ROKU.*

(red)

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down