Areál po firmě KM Plus Chrast je vyklizený a čeká na investora

Areál po bývalé společnosti KM Plus v Chrasti na Chrudimsku je již bez ekologických zátěží. Insolvenční správce firmy nechal odvézt chemikálie, které zbyly po ukončení provozu v roce 2016. Pro areál poblíž centra Chrasti nyní hledá nového majitele, město by v něm rádo vidělo například byty nebo sociální služby, řekl starosta Vojtěch Krňanský (ANO).

"Snažím se sehnat nějakého investora, který by objekt koupil, ale tak, aby jeho záměr korespondoval se zájmy města. Aby se znovu nestalo to, že to koupí nějaký spekulant a udělá z toho skládku chemikálií nebo nebezpečných odpadů," uvedl Krňanský. S jedním zájemcem je v kontaktu, město by mohlo v orgánech nové společnosti mít zastoupení.

Podle insolvenčního správce Karla Miči se areál bude prodávat bez stanovení minimální ceny, původní znalecký posudek zněl na 20 milionů korun. Jedná se třemi zájemci, jeden uvažuje o využití pro výstavbu domova pro seniory, druhý pro skladovací prostory. Radnice na koupi areálu peníze nemá.

Firma KM PLus Chrast se zabývala výrobou lepidel, tmelů a stáčením chemikálií z větších do menších balení. Soud potrestal čtyři muže z vedení společnosti za poškození finančních zájmů Evropské unie několika lety vězením a náhradou škody. Podle obžaloby podvodně získali 16,4 milionu korun. Finanční úřad v minulosti vydal na KM Plus zajišťovací příkazy, následkem čehož firma skončila na konci roku 2016 v konkurzu.

Inspektoři České inspekce životního prostředí při kontrole areálu nalezli nezabezpečené kontejnery a láhve s kyselinami, hydroxidy a provozními náplněmi. Část látek byla stále v originálních obalech, menší množství bylo rozházené.

(ČTK)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down