Areál bývalé Poldi čeká na výsledky studie

Kladno bude mít letos hotovou studii, která má odhalit, jaké jsou ekologické problémy v areálu, a navrhnout jejich řešení. Letos začne také sanace první části v okolí bývalých koksoven. Rekultivace celého prostoru však potrvá možná i několik desítek let. ČTK to řekl primátor Dan Jiránek (ODS)....

Kladno bude mít letos hotovou studii, která má odhalit, jaké jsou ekologické problémy v areálu, a navrhnout jejich řešení. Letos začne také sanace první části v okolí bývalých koksoven. Rekultivace celého prostoru však potrvá možná i několik desítek let. ČTK to řekl primátor Dan Jiránek (ODS).

„Doufáme, že se postupně budou ty průmyslové zóny zmenšovat tak, jako se před 100 nebo 150 lety naopak zvětšovaly,“ uvedl Jiránek v souvislosti s blížícím se 100. výročím úmrtí zakladatele zdejší Poldiny hutě Karla Wittgensteina. Průmyslové zóny by se měly podle plánů města vzdálit od obydlených částí. Nová obytná zóna, která má v areálu také vzniknout, od nich bude oddělena pásem zeleně. Na sanaci má město schválenou dotaci až 150 mil. Kč. Na výsledky studie zbytku více než tříset-hektarového areálu ještě musí město počkat. Podle dřívějších odhadů by celková sanace mohla stát až 1,5 mld. Kč.


Největším problémem areálu bývalých hutí Poldi jsou ekologické zátěže, které musejí být odstraněny předtím, než se území začne opět rozvíjet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *