19.12.2019 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aplikace proti vzniku gastroodpadu se rozroste

Mobilní aplikace na záchranu neprodaného jídla Nesnězeno.cz se rozšíří o další města. Aktuálně s projektem spolupracuje více než 310 míst, například v Brně, Praze, v Olomouci nebo Ostravě. Nově k nim přibude Plzeň a poté nejspíš také Hradec Králové.

Autoři aplikace Michaela Gregorová a Jakub Henni také zvažují expanzi na Slovensko. „Oslovilo nás několik zahraničních účastníků, kteří se s námi bavili o možnosti rozšířit Nesnězeno.cz za hranice Česka. Tahle fáze projektu je pro nás ale zatím poměrně dalekou budoucností. V současnosti se soustředíme na růst v tuzemsku, expanzi na Slovensko a budování značky. Fungujeme teprve rok a stále jsme na úplném začátku,“ vysvětluje Henni.

Od spuštění aplikace prodaly obchodní řetězce nebo restaurace se slevou asi 25 000 porcí jídel, které by následující den musely jinak vyhodit. Celkem šlo o 2 tuny potravin. Díky rozšíření sítě zapojených podniků chce Nesnězeno.cz do konce roku 2021 zachránit 1 milion porcí neprodaného jídla.

Do projektu se nově zapojují i některé obchody s nabídkou zboží, kterému v daném anebo v dalším měsíci končí minimální spotřeba. Tyto produkty si mohou uživatelé aplikace zakoupit až po dobu jednoho týdne. Tvůrci aplikace na záchranu jídla plánují také takzvanou pojízdnou „záchranku dobrot“, která by do domovů seniorů, do dětských domovů, nemocnic a nemajetným lidem vozila nevyzvednuté zákusky.*

(red)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down