Amper Market vstoupil na Pražskou energetickou burzu

Společnost Amper Market je prvním tuzemským obchodníkem s elektřinou pocházející zejména z obnovitelných zdrojů, který vstoupil na Pražskou energetickou burzu. "Obchodujeme zejména s elektřinou z bioplynových stanic, solárních a větrných elektráren. Na burzu jsme vstoupili jako přímý účastník,...

Společnost Amper Market je prvním tuzemským obchodníkem s elektřinou pocházející zejména z obnovitelných zdrojů, který vstoupil na Pražskou energetickou burzu. „Obchodujeme zejména s elektřinou z bioplynových stanic, solárních a větrných elektráren. Na burzu jsme vstoupili jako přímý účastník, abychom měli další nástroje k zajištění cenově udržitelného nákupu elektřiny pro naše zákazníky, zejména velkoodběratele,“ říká Jan Palaščák, generální ředitel akciové společnosti Amper Market. Firma se tak zařadila mezi nezávislé české obchodníky dodávající elektřinu koncovým zákazníkům, kterých je mezi přímými účastníky tohoto trhu pouze několik.

Společnost Amper Market, která začala nabízet své služby loňský rok, očekává letos obrat zhruba 500 milionů korun.

Cílem společnosti je vybudovat první obchodní virtuální elektrárnu v České republice, která bude sdružovat nezávislé energetické zdroje ve funkčním obchodním modelu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *