Aliance pro podporu recyklace vytvořila bezplatného online průvodce k obalům

S rostoucími environmentálními obavami a potřebou efektivnějších opatření vydala Aliance pro podporu recyklace přehledného průvodce k obalům. Ten má pomoci ke zvýšení povědomí o důležitosti recyklace pro firmy i širokou veřejnost. Průvodce je ke stažení zdarma na internetových stránkách Aliance.

„Dnešní doba nám před sebe klade naléhavé výzvy a odpadová krize je jednou z nich. Z hlediska recyklace a minimalizace odpadů je například klíčové, aby materiály zůstávaly v oběhu co nejdéle. Průvodce k obalům má za cíl právě toto, a to prostřednictvím propagace zcela nového přístupu k obalům a změny myšlení jako takové," řekla Iva Werbynská, ředitelka Aliance pro podporu recyklace.

Průvodce se věnuje jednotlivým materiálům

Průvodce k obalům se snaží srozumitelnou formou vysvětlit postupy recyklace. Obsahuje například kapitoly věnované jednotlivým materiálům, jako je sklo, plast, hliník, papír, pocínovaný plech a další, a nabízí názorná schémata celého procesu recyklace. Kromě toho průvodce poskytuje užitečné tipy a doporučení, jak snížit množství odpadů produkovaných domácnostmi a podniky.

Informace v průvodci se budou pravidelně aktualizovat

Materiál je zdarma ke stažení na internetových stránkách Aliance a odborníci jej budou pravidelně aktualizovat. „V rámci oběhového hospodářství je však nutné vnímat obaly jako celek, ne jen z hlediska materiálu. A průvodce nám pomůže zapojit jednotlivce i firmy. Společně můžeme přispět k ochraně životního prostředí,“ dodala Iva Werbynská.*

-zr-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down