01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Servisní rubrika TC AV ČR

DEKARBONIZACE VODY PRO KOGENERAČNÍ JEDNOTKU (Ref: 09 PL 62AS 3DKN) Polská společnost hledá bezodpadovou inovativní technologii, která umožní vyčistit průmyslovou vodu od hydrogenuhličitanu hořečnatého a hydrogenuhličitanu vápenatého. Případný odpad z této technologie by měl být využitelný pro další...

DEKARBONIZACE VODY PRO KOGENERAČNÍ JEDNOTKU

(Ref: 09 PL 62AS 3DKN)

Polská společnost hledá bezodpadovou inovativní technologii, která umožní vyčistit průmyslovou vodu od hydrogenuhličitanu hořečnatého a hydrogenuhličitanu vápenatého.

Případný odpad z této technologie by měl být využitelný pro další průmyslové zpracování.

Tato tvrdá voda se čerpá z hluboké studně a má obsah minerálních látek vyšší než 4 mval / dm3. Technologie by měla mít čistící kapacitu 25-65 m3 / hod. Pracovní zatížení se předpokládá 8000 hod./rok. Hledaný partner by měl být z průmyslového sektoru. Zájem o uzavření komerční smlouvy.

MEMBRÁNOVÁ TECHNOLOGIE PRO SEPARACI, ZAHUŠŤOVÁNÍ A REGENERAČNÍ PROCESY V ZEMĚDĚLSKÉ VÝROBĚ

(Ref: 08 PL 61AK 2RZX)

Polská firma vyvinula membránovou technologii, která může být využita v mnoha procesech zemědělské výroby, jako je separace, zahušťování, regenerace, čištění vody (reverzní osmóza).

Společnost hledá průmyslového partnera pro vývoj a testování nových aplikací; možnost získání licence.

Membránová technologie je založena na využití selektivních membrán umožňujících oddělování složek v závislosti na objemu částic nebo/a rozpustnosti v materiálu membrány. Filtrační proces je založen na fyzikálním principu. S ohledem na objem filtrovaných částic jsou membránové techniky rozděleny do 4 typů: mikro-, ultra-, nanofiltrace a reverzní osmóza.

Konfigurace polymerní membrány umožňuje nižší náklady na technologické zařízení. Tato metoda je efektivnější, šetří energii a zaručuje vysokou kvalitu na výstupu. Technologie může nalézt uplatnění v potravinářském průmyslu, zemědělství, při zpracování odpadů (např.: pro získávání živočišných proteinů z krve na jatkách, v pivovarnictví pro regeneraci křemeliny, která se používá pro filtrační procesy při výrobě piva, apod.)

Technologie je již zavedená na trhu. Žádost o patent je podána.

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci se skupinou Transferu technologií Technologického centra Akademie věd ČR, která je koordinátorem české části projektu Enterprise Europe Network, zaměřeného mj. na inovace a transfer technologií pro malé a střední podniky.

Kontakt: Mgr. Radka Hávová, tel.: 234 006 138, e-mail: havova@tc.cz,

www.enterprise-europe-network.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down