V argentinském hlavním městě Buenos Aires se o recyklaci lahví, ať již skleněných nebo plastových, ještě ani nemluví. Ty plastikové tam však v poslední době našly velmi nečekané uplatnění. Především v lepších čtvrtích jich bývá několik naplněných vodou pečlivě uvázáno kolem úpatí stromů na...
V argentinském hlavním městě Buenos Aires se o recyklaci lahví, ať již skleněných nebo plastových, ještě ani nemluví. Ty plastikové tam však v poslední době našly velmi nečekané uplatnění. Především v lepších čtvrtích jich bývá několik naplněných vodou pečlivě uvázáno kolem úpatí stromů na chodnících. Mají údajně odpuzovat psy, aby u stromů nezvedali nožičky a neulevovali si k jejich kořenům.
Jedna z teorií říká, že pohled na tekutinu psy odrazuje. Podle druhé dokonce psy vědí, že nemá smysl se snažit značkovat si revír na hladký povrch lahví. Lahve kolem stromů však bohužel působí jako magnety pro jiný odpad, takže okolí stromů se stává skládkou.
Skutečnost, že odpad přitahuje jiný odpad, je i našich zemích patrná na mnoha místech. V argentinských městech pak plastikové lahve nebo kanystry vykonávají i funkci upoutávky. Postavené na střeše aut znamenají, že vozidlo pod nimi je na prodej. I tyto lahve bývají naplněny vodou, ale jen v zájmu stability a aby je neodnesl vítr. Na střeše aut působí zdaleka jako výborné poutače.
- cí -