Při výběru nejvhodnějších způsobů a prostředků k ochraně proti povodním je nutné se zabývat kromě vnějších příčin i místními faktory, které jsou nezbytné pro plánování a řízení rozvoje města. Právě rozdílné, individuální přístupy k řece a její údolní nivě prokazatelně ovlivnily v případech...
Při výběru nejvhodnějších způsobů a prostředků k ochraně proti povodním je nutné se zabývat kromě vnějších příčin i místními faktory, které jsou nezbytné pro plánování a řízení rozvoje města. Právě rozdílné, individuální přístupy k řece a její údolní nivě prokazatelně ovlivnily v případech povodněmi postižených měst tehdejší rozsah a průběh povodně.
V publikaci Miloslava Konvičky a kol. Města a povodeň - strategie rozvoje měst po povodni nacházejí autoři řešení v oblasti územního plánování, tj. v jeho komplexním systémovém pojetí od regionální dimenze příslušného velkého územního celku (např. v rozsahu povodí) až po návrh lokálních protipovodňových opatření na úrovni města. Tato opatření by měla být řešena jako nedílná součást nejen územního plánu města, ale strategických zásad urbanistického rozvoje.
Vydalo vydavatelství ERA v edici Urbanismus. Počet stran: 234 stran. Cena: 395 Kč.
Koupí knihy přispějete společnosti Člověk v tísni při ČT, o.p.s. na pomoc v zaplavených oblastech.
|