01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bazar

Po dlouhé době a několika odloženích původně dvou novel zákona č. 477/2001 Sb., o obalech a změně některých zákonů, byl předložen vládě k projednání návrh novely zákona o obalech. Návrh transponuje směrnici 2013/2/EU a upravuje recyklační cíle. Stavba spalovny komunálního odpadu v Chotíkově u Plzně...

Po dlouhé době a několika odloženích původně dvou novel zákona č. 477/2001 Sb., o obalech a změně některých zákonů, byl předložen vládě k projednání návrh novely zákona o obalech. Návrh transponuje směrnici 2013/2/EU a upravuje recyklační cíle.

Stavba spalovny komunálního odpadu v Chotíkově u Plzně začala. Ještě letos by měla být hotova příjezdová cesta a základy, spalovna by měla jít do provozu v lednu 2016. Ročně se tu zpracuje 95 tisíc tun odpadu, které nahradí 75 tisíc tun hnědého uhlí spalovaného v teplárně.

Spalovna v Lysé nad Labem je stále odstavená kvůli sporu s dodavatelem nevhodných filtrů za 5,5 milionu korun a před prázdninami propustila všech osm svých zaměstnanců.

Obce a další správci objektů veřejné vybavenosti mohou získat dotaci na koupi auto-matického kotle na pelety z Operačního programu životního prostředí. Ministerstvo životního prostředí jim proplatí až 85 % nákladů, v případě že půjde o výměnu starého kotle na uhlí nebo i na plyn nebo elektřinu. Příjem žádostí o dotaci byl vyhlášen 27. června a potrvá až do 29. listopadu.

Místo ve své dozorčí radě nabídl kolektivní systém ASEKOL Solar České fotovoltaické asociaci (ČFA). ČFA, která v současné době sdružuje stovky provozovatelů solárních elektráren, tím získá možnost účelně ovlivňovat dění uvnitř kolektivního systému, který má podle zákona za majitele elektráren zajistit recyklaci solárních panelů. Novým členem dozorčí rady se za ČFA stane Ing. Michael Schmid, LL.M.

V červnu vstoupila do České asociace odpadového hospodářství další společnost, tentokrát AMT, s. r. o., Příbram, která se mimo jiné specializuje na třídění a materiálové využití skleněných odpadů.

Zatímco vyspělé ekonomiky šetří, rozvíjející se země táhnou světovou spotřebu energií prudce nahoru. Podle amerického Úřadu pro energetické informace stoupne do roku 2040 spotřeba o polovinu. Prognóza předpovídá nejrychlejší růst energii z jádra a obnovitelných zdrojů především v Číně a Indii. V zemích mimo OECD by nárůst spotřeby mohl být až 90 %, v rozvinutých zemích dosáhne maximálně 17 %.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down