01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Designéři nábytku využívají odpady

V Británii byly v roce 1993 zřízeny podporu na mladých designérů dvě organizace: "The Design Trust" (TDT) a "New Designers in Business" (NDB), které jim pomáhají s realizací jejich návrhů a zprostředkovávají pro ně kontakt s konkrétními výrobci. Pozornost těchto organizací je zaměřena nejen na...

V Británii byly v roce 1993 zřízeny podporu na mladých designérů dvě organizace: "The Design Trust" (TDT) a "New Designers in Business" (NDB), které jim pomáhají s realizací jejich návrhů a zprostředkovávají pro ně kontakt s konkrétními výrobci.

Pozornost těchto organizací je zaměřena nejen na "klasické" materiály v oblasti nábytku, keramiky, skla, šperků, osvětlení, kovů, podlahovin a závěsů. V poslední době se nově zaměřují také na zpracovávání odpadových hmot.

Jedna z účastnic projektu, designérka Jane Atfieldová z Londýna, navrhuje a vyrábí moderní nábytek, pro který využívá recyklované plasty nebo odřezky lepenek apod. Mezi její nejzajímavější návrhy patří skladovací nábytek, v němž se uplatňují vyřazené předměty - na přepážky jsou například použity staré podnosy na příbory. Jane Atfieldová je původně architektka a navrhuje jak pro výrobu, tak pro jednotlivé objednávky.

Židle na obrázku nazvaná "RCP2", je vyrobena z plastů ze separovaného sběru. Jde především o obaly na šampony a detergenty. Rozměr je 87 x 55 x 56 cm. Autorka říká: "Můj zájem se v poslední době zaměřil na zpracování a využívání recyklovaných plastů, zejména obalových odpadů. Jsem zaujata tím, jak tento materiál vyjadřuje širší materiálové i sociální souvztažnosti, a hledám způsob, jak ho zapracovat do nábytku."

- ksm -

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down