01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Skončil projekt na zlepšení kvality integrovaných povolení

Roční twinningový projekt Phare "Posílení implementace integrované prevence a omezování znečištění (IPPC)" v celkové hodnotě 0,55 milionu eur, který byl zahájen v srpnu 2003, byl dokončen v červnu. Britské a nizozemské orgány působící v oblasti životního prostředí se v jeho průběhu podělily se...

Roční twinningový projekt Phare "Posílení implementace integrované prevence a omezování znečištění (IPPC)" v celkové hodnotě 0,55 milionu eur, který byl zahájen v srpnu 2003, byl dokončen v červnu. Britské a nizozemské orgány působící v oblasti životního prostředí se v jeho průběhu podělily se svými českými kolegy o zkušenosti, které mají s udělováním povolení podnikům. Hlavní náplní projektu bylo písemné vypracování obecných zásad pro nejdůležitější otázky řešené při implementaci IPPC, například při přezkoumávání povolení a hodnocení přeshraničních vlivů. Byly také uspořádány tři semináře, kterých se účastnilo až 80 zástupců hlavních subjektů podílejících se na vydávání integrovaných povolení. Semináře se zabývaly složitějšími stránkami povolování, například stanovováním nejlepších dostupných technik (BAT) pro průmyslová zařízení a zajišťováním toho, aby podmínky, které jsou uvedeny v povoleních, představovaly jasná, jednoznačná, vynutitelná a bezpečná zlepšení v oblasti životního prostředí.

Jako "vzorový" byl vypracován návrh integrovaného povolení pro elektrárnu ČEZ Prunéřov. Proces povolování byl příkladem spolupráce partnerů (Krajského úřadu Ústeckého kraje a ČEZ) nezbytné k včasnému vypracování návrhu povolení.

Projekt byl proveden konsorciem nizozemských organizací (Agentura na ochranu životního prostředí DCMR Rotterdam, Provincie Jižní Holandsko a Infomil) a britské Agentury pro životní prostředí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down