Kategorie:
Nezařazené
Štítky:
, ,

Změny v ohlašování do IRZ

V návaznosti na přijetí novely zákona o IRZ zveřejnilo Ministerstvo životního prostředí podklad, který by měl ohlašovatelům umožnit lepší orientaci ve změnách, které novela přinesla, ale také usnadnit výběr správné činnosti z přílohy k zákonu o IRZ.

Příručka, dostupná na webu www.irz.cz, je určena provozovatelům zařízení s ohledem na úpravy, ke kterým dochází v zákonu o IRZ (prostřednictvím zákona č. 255/2016 Sb.). Zásadní změnou, která byla do novely zákona o IRZ implementována, je omezení povinností stanovených v tomto právním předpisu pouze na omezený okruh ohlašovatelů – tj. ohlašovatelů s určitou vybranou činností, která je nad rámec E-PRTR. Příručka by tedy měla potenciálnímu ohlašovateli přinést odpověď na otázku, zda se ho i nadále budou týkat povinnosti stanovené v zákoně o IRZ. Pro ohlašovatele, kteří plní povinnosti podle nařízení o E-PRTR, se v podstatě nic nemění a i nadále se jich povinnost ohlašovat (a další související záležitosti) do IRZ týká.

NA webu IRZ píší autoři příručky: „Vzhledem k tomu, že se změna bude týkat poměrně velkého množství současných ohlašovatelů, žádáme Vás o následující laskavost. Jestliže budete na pochybách, zda se Vás ohlašování do IRZ bude, nebo nebude týkat i nadále, projděte si nejdříve tento dokument a případně až poté se na nás obraťte (primárně prostřednictvím služby EnviHELP – https://helpdesk.cenia.cz/).“*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *