V Praze klesá množství odpadů

Podle Pražských služeb kleslo v loňském roce množství odpadů v hlavním městě na 259 tisíc tun. V ZEVO Malešice bylo energeticky využito více než 300 tisíc tun komunálního odpadu. Zhruba 45 tisíc tun z tohoto množství pocházelo ze svozu z jiných obcí nebo od jiných společností. Množství svezeného...

Podle Pražských služeb kleslo v loňském roce množství odpadů v hlavním městě na 259 tisíc tun. V ZEVO Malešice bylo energeticky využito více než 300 tisíc tun komunálního odpadu.

Zhruba 45 tisíc tun z tohoto množství pocházelo ze svozu z jiných obcí nebo od jiných společností.

Množství svezeného tříděného odpadu naopak v Praze roste. Momentálně je v provozu více než 4300 kontejnerových stání na tříděný odpad. Podle statistik v roce 2013 každý občan Prahy vytřídil 17,9 kilogramů papíru, 9,7 kilogramů plastu, 12,8 kilogramů skla a 0,7 kilogramů nápojových kartonů.

V pražských ulicích se denně pohybuje 97 až 103 vozidel určených ke sběru komunálního odpadu. Jedno svozové vozidlo denně najede v průměru 75 kilometrů. Jednotlivé trasy jsou plánovány s ohledem na ekonomickou, časovou a dopravní situaci, prioritou vozů je nebrzdit tramvajový provoz. Ve své flotile mají v současné době Pražské služby 70 vozidel s pohonem na CNG, šetrným k životnímu prostředí. V letošním roce si chtějí pořídit dalších 11 CNG vozů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *